Грижа міжхребцевого диска — захворювання сегмента хребта, що характеризується зміщенням внутрішньої частини міжхребцевого диска з розривом фіброзного кільця (його зовнішньої оболонки) і може супроводжуватися болем у спині.
В Центрі здорового хребта міжхребцеві грижі лікують без операції в 95% випадків. Це можливо завдяки нашому підходу, який полягає в поліпшенні кровообігу і живлення міжхребцевих дисків. Достатнє харчування відновлює природну регенерацію хребта.
Для досягнення даного ефекту в нашому центрі лікарі застосовоють:
безпечні м'які манульні техніки;
міофасціальний масаж;
фізичну терапію;
апаратні фізіотерапевтичні процедури;
медикаментозну терапію (рідко, в разі гострої необхідності);
Лікувальний комплекс підбирається індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з його стану.
Для грижі шийного відділу характерна біль в шиї, що віддає в руку, грудний відділ і/або надпліччя. Порушується кровопостачання головного мозку, можуть виникнути мігрені, слабкість, запаморочення.
Для грижі грудного відділу характерна біль в грудній клітці, між ребер і в спині. Також може з'явитися фантомне відчуття болю в серці (псевдокардіалгія).
Для грижі поперекового відділу характерні хронічні або гострі болі в попереку, які можуть поширюватися на стегна, гомілку, ноги і навіть стопи. Можливе оніміння і поколювання в сідницях, області промежини і ногах, а також порушення функцій внутрішніх органів.
Комплексний курс лікування міжхребцевої грижі в Центрі здорового хребта спрямований на процеси, які призвели до утворення грижі, і здійснюється без хірургічного втручання.
Курс лікування складається з трьох етапів:
1. Інтенсивна терапія включає широкий спектр медичних процедур і передбачає 5-10 сеансів з перервами в 1-2 дня. Зменшення значних больових відчуттів найчастіше відбувається вже після другого-третього сеансів.
2. Фізична терапія застосовується для розвитку, підтримки та відновлення рухливості. Задача фізичного терапевта — поєднуючи клінічне мислення та фізіотерапевтичну діагностику, з урахуванням нозології пацієнта сформувати прогноз, ціль терапії та опріділити оптимальні методи.
Після усунення гострого больового синдрому лікування спрямоване на усунення причини болю і захворювання в цілому.
У тих випадках, коли лікарі Центру здорового хребта бачать, що пацієнтові не обійтися без операції, ми не пропонуємо консервативне лікування, а рекомендуємо звернутися в спеціалізовану клініку для діагностики і, за необхідності, проведення оперативного втручання.
Найчастіше грижа диска провокує міофасціальний больовий синдром і компресію нервових структур. Саме вони стають причиною неприємних відчуттів.
Міофасціальний больовий синдром — це стійке напруження одного або декількох м'язів з порушенням пропріоцептивної регуляції (відчуття м'язів відносно один одного) внаслідок стійкого запалення оболонки м'яза, в результаті чого вони не можуть розслабитися.
Також хребетна грижа може мати компресійний вплив на нервові структури, корінці спинномозкових нервів, спинний мозок і його оболонки. У більшості випадків компресія значно посилюється запальним процесом, набряком і спазмом м'язових структур. Можливе і порушення рухливості в ураженому грижею сегменті — так званий функціональний блок.
Для успішного лікування міофасціального больового синдрому потрібна злагоджена робота висококваліфікованого масажиста і лікаря.
Лікування міжхребцевої грижі може бути успішним тільки за умови глибокого розуміння особливостей обміну речовин в міжхребцевих дисках і цілісному сприйнятті біомеханіки всіх структур хребта (суглоби, диски, зв'язки, м'язи і нервові структури).
Ключовою особливістю обміну речовин в міжхребцевих дисках є відсутність в них кровообігу, тобто судин, які забезпечували б їх кровопостачанням. Ця особливість робить міжхребцевий диск дуже вразливим. У ньому досить легко виникає дефіцит поживних речовин і кисню.
Міжхребцевий диск отримує поживні речовини з навколишніх тканин. Швидкість цього процесу безпосередньо залежить від рухливості в сегментах хребта.
Принципове значення для успішного лікування міжхребцевої грижі має відновлення рухливості у всіх сегментах хребта, і особливо в тих, де є патологічні зміни.
Для цього в Центрі здорового хребта використовуються м'які техніки мануальної терапії — які відрізняються щадним впливом на хребет і не шкодять навіть при наявності великої міжхребцевої грижі.
Для усунення запального процесу і набряку спинномозкових структур використовуються протизапальні блокади або інша протизапальна та протинабрякова терапія (внутрішньом'язові ін'єкції, фізіотерапія).
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Протрузія – це випинання стінки міжхребцевого диска без розриву фіброзного кільця самого диска. Протрузія є початковою стадією грижі міжхребцевого диска і може протікати без симптомів до моменту компресії нервового корінця. Після таких защемлень протрузія супроводжується болями в спині.
Лікарі Центру здорового хребта рекомендують не відкладати лікування протрузії, оскільки вилікувати випинання стінки міжхребцевого диска на ранніх стадіях можна без операційного втручання.
Протрузія найчастіше виникає в поперековому відділі хребта. Випинання стінки міжхребцевого диска в шийному та грудному відділах хребта відбувається рідше. Незалежно від місця виникнення патологій диска між хребцями, існують певні симптоми, які сигналізують про прояви протрузій:
різні болі в тілі: головні болі, наприклад, характерні для протрузій шийного відділу;
хронічні або гострі болі в спині;
скутість та затискання в попереку;
відчуття печіння, «прострілів» у хребті;
порушення чутливості в ногах або руках, у пальцях рук або ніг; може проявлятися як оніміння, поколювання, «пробирання тремтінням» рук або ніг;
біль, який поширюється від хребта в руки або ноги;
слабкість у м’язах, яка супроводжується зменшенням м’язової сили в руках або ногах;
втрата еластичності та рухливості м’язів у тілі.
Лікування протрузій в Центрі здорового хребта
В Центрі здорового хребта застосовують безопераційні методи лікування протрузій. Наші фахівці розробляють індивідуальний курс лікування для кожного пацієнта залежно від місцезнаходження та стадії патології міжхребцевого диска.
Результатом курсу лікування є усунення компресії нервового корінця, відновлення роботи хребта та суглобів, нормалізація чутливості в ураженій області, а також відновлення сили й еластичності в м’язах.
Курс безопераційного лікування передбачає 5-12 сеансів і починається з усунення больового синдрому. Перерву між сеансами наші лікарі рекомендують не робити. Усунення основних симптомів протрузій і зменшення гострого болю пацієнт відчуває вже після першого-другого сеансів безопераційного лікування.
Під час курсу сеансів фахівці Центру здорового хребта застосовують комплекс методів для лікування протрузій:
Фізіотерапію (ектротерапію, ударно-хвильову терапію, лікувальний масаж);
Медикаментозне лікування. Під час лікування протрузій певні лікарські препарати допомагають зняти біль, набряклість і запалення в уражених тканинах;
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Біль у спині може бути ниючим або гострим, постійним або періодичним. Він може локалізуватися у різних ділянках хребта та віддавати у плечі, шию, грудну клітину або кінцівки.
Біль — це тільки симптом, викликаний певним захворюваннями. Хоча при різних патологіях характер болю, як правило, відрізняється, визначити правильний діагноз за суб'єктивними відчуттями не можна, необхідна діагностика.
пошкодження м'язів, зв'язок та/або сухожиль;
асиметричний розвиток м’язів спини;
травми хребта або суглобів;
викривлення хребта (сколіоз, кіфоз, лордоз);
протрузії, грижі міжхребцевих дисків та інші захворювання хребта;
хвороби суглобів, в тому числі такий стан, як остеохондроз;
запальні та інфекційні захворювання;
радикуліт;
хвороби внутрішніх органів та інші.
У разі травми або запалення м'яких тканин біль у спині може бути ниючим. При цьому він не посилюється під час рухів або зміни положення тіла. Якщо це відбувається, біль може свідчити про розвиток захворювання хребта.
Різкий біль з'являється при травмах хребта та суглобів, протрузіях або грижах міжхребцевих дисків. Ці патології також можуть супроводжуватися зменшенням рухливості хребта, онімінням кінцівок та іншими неврологічними симптоми.
Сильний біль у спині, найчастіше в попереку, може виникати також при радикуліті. Він супроводжується запальним процесом, спазмами та болями у м'язах. При лікуванні необхідно враховувати, що радикуліт є тільки синдромом, який розвивається на тлі інших захворювань хребта.
Коли болить спина, важливо звернутися до фахівця. Лікар проведе огляд, пальпацію, вислухає скарги та проаналізує історію хвороби. Досить часто таких методів діагностики достатньо для з’ясування діагнозу.
Якщо ж даних мало, лікар може направити на додаткові інструментальні дослідження, зокрема МРТ, КТ, функціональний рентген та інші. Вид необхідного дослідження лікар визначає індивідуально. Робити обстеження без призначення небажано, оскільки в конкретному випадку вони можуть бути неінформативними.
Лікування болю в спині найчастіше починається зі зняття гострих симптомів. В Центрі здорового хребта для цього застосовують мануальні підходи, що здатні вплинути на спазм одразу та передові фізіотерапевтичні процедури — апарати високої потужності, що впливають на запальні процеси в м'язах та тканинах. В особливих і рідких випадках можуть використовуватись ін'єкційні процедури для зняття дуже інтенсивного больового синдрому.
Якщо причина болю залишається неясною, після зняття гострих симптомів, лікар може призначити пацієнтові додаткову діагностику.
Лікування захворювань спини, як правило, комплексне. Застосування різних методів дозволяє вплинути на всі ланки патологічного процесу та забезпечити найкращий результат. Завдяки комплексному підходу вдається прискорити процес лікування, запобігти прогресуванню захворювання та розвитку частих загострень.
Для лікування спини пацієнтові можуть призначити:
Комплекс лікувальних заходів формується лікарем індивідуально в залежності від стану пацієнта.
Особливе місце в ньому займає робота з м'язами. Багато захворювань хребта та суглобів спини супроводжуються слабкістю м'язового корсета, асиметричним розвитком м'язів та спазмами. Для вирішення цієї проблеми лікарі Центру здорового хребта використовують передові м'які мануальні техніки, апаратні фізіопроцедури, фізичну терапію із застосуванням найсучасніших світових методик.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Болі в попереку можуть з’являтися з багатьох причин, і протягом життя практично кожен стикається з такою проблемою. Провокувати біль можуть як спазми або розтягування м'язів та зв'язок спини, так і серйозні захворювання хребта та внутрішніх органів.
Дуже важливо своєчасно виявити причину захворювання, встановити правильний діагноз та провести комплексне лікування. Без відповідної терапії захворювання можуть переходити в хронічну форму та провокувати часті загострення або постійний ниючий біль.
Однією з поширених причин виникнення сильного болю у попереку є радикуліт. Останнім часом він все частіше з'являється і у людей молодого віку. Спосіб життя за минулі декілька десятиріччь сильно змінився, але організм людини еволюційно пристосований до іншого - регулярної фізичної роботи. Через нестачу активності в ньому відбувається ряд порушень, у тому числі розвиваються захворювання опорно-рухового апарату та радикуліт.
Ще одна велика проблема полягає в тому, що багато хто лікує його самостійно, використовуючи знеболюючі та протизапальні препарати місцевої дії.
Таке симптоматичне лікування дає лише тимчасовий результат, оскільки радикуліт є не самостійним захворюванням, а синдромом, що розвивається на тлі іншої патології. Без відповідного лікування він часто переходить в хронічну форму та довгий час розвивається безсимптомно.
травми хребта та суглобів;
пошкодження м'яких тканин;
протрузії та грижі міжхребцевих дисків;
сколіоз та інші викривлення хребта;
остеохондроз;
захворювання суглобів та хрящових тканин;
захворювання внутрішніх органів;
запальні та інфекційні хвороби.
Характер болю при різних патологіях може відрізнятися так само, як і супутні йому симптоми. Наприклад, постійний ниючий біль може виникати при незначних травмах м'яких тканин, хворобах та такому стані, як остеохондроз.
Різкий біль можуть викликати протрузії та грижі міжхребцевих дисків. При цих патологіях біль, як правило, посилюється під час рухів.
Крім цього потрібно враховувати, що не завжди, коли болить спина в поясниці, вогнище проблеми знаходитися також там. У деяких випадках, зокрема при захворюваннях внутрішніх органів, джерело болю може знаходиться в іншому місці.
Перед початком лікування болю у попереку лікар проводить огляд пацієнта та необхідну діагностику. Якщо захворювання знаходиться в гострій стадії та супроводжується вираженим больовим синдромом, пацієнту спочатку проводять інтенсивну терапію. Для зняття болю та запалення застосовують лікарські засоби, при необхідності роблять лікувальні блокади. Вони передбачають внутрішньом'язове введення препаратів в місце, де знаходиться вогнище болю.
Тактика подальшого лікування визначається лікарем на основі виявленого діагнозу. Якщо болі в спині викликані захворюваннями поясничного відділу хребта, лікування призначають комплексне. У цьому випадку важливо не тільки усунути симптоми захворювання, але й скоригувати причини, які спровокували розвиток патологічного процесу.
prp-терапію
Як правило, лікар призначає пацієнтові кілька видів терапії. Кожна з них забезпечує різні лікувальні ефекти та впливає на окремі ланки патологічного процесу. Завдяки комплексному лікуванню вдається швидко зняти симптоми та прискорити процес одужання.
При деяких захворюваннях пацієнту може знадобитися пройти також курс реабілітації. Він необхідний для усунення залишкових симптомів хвороби та відновлення нормального функціонування всіх елементів опорно-рухового апарату.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Викликати біль в шиї можуть багато різних захворювань. Якщо біль різкий, посилюється при рухах або не проходить протягом тривалого часу, проблема може бути серйозною. У цих випадках необхідно провести діагностику та встановити причину. Біль можуть викликати хвороби шийного відділу хребта, які часто призводять до гіпоксії головного мозку через стискання кровоносних судин. У деяких випадках больові відчуття провокують і менш серйозні захворювання, що вимагають на лікування значно менше часу.
Дуже часто болі в області шиї з'являються через м'язові спазми або розтягнення м'язів. Вони можуть виникнути як в результаті різких поворотів голови або перенапруги м'язів під час роботи, переохолодження, так і довгого перебування в одному статичному положенні. Як правило, біль, викликаний такими причинами, проходить протягом декількох тижнів або менше і не вимагає складного лікування.
Однак, найчастіше пацієнти звертаються за медичною допомогою, коли шия болить дуже сильно та завдає значного дискомфорту. У цих випадках, як правило, її причини більш серйозні.
травми кісток, суглобів та м'яких тканин;
міофасційний синдром;
запальні та інфекційні хвороби;
радикуліт;
протрузії та грижі міжхребцевих дисків;
викривлення хребетного стовпа у шийному відділі;
шийний остеохондроз;
захворювання нервової системи та інші.
Залежно від захворювання та ступеня його розвитку характер болю може відрізнятися. Запідозрити наявність патології хребта можна по ряду супутніх болю симптомів, але точно визначити діагноз без лікарської допомоги не можна.
зменшення рухливості шиї;
хрускіт в шиї при поворотах голови (без інших симптомів хрускіт не є ознакою патології);
болі у плечах;
головний біль;
часті запаморочення;
зниження гостроти зору та слуху;
підвищена стомлюваність;
оніміння верхніх кінцівок.
Головний біль, запаморочення та інші неврологічні симптоми при захворюваннях хребта є вторинними. Вони з'являються при гіпоксії головного мозку, що виникає через затискання кровоносних судин. Це може відбуватися при протрузіях, грижах міжхребцевих дисків та викривленнях хребта. Також дані патології можуть провокувати поширення болю на інші ділянки тіла, наприклад, на плечі. Іррадіація болю відбувається через затискання нервів.
При розвитку протрузії міжхребетні диски починають трохи випинати за межі хребетного стовпа. Якщо даний стан погіршується, розвивається грижа. В цьому випадку відбувається розрив зовнішньої оболонки диска та випинання назовні внутрішнього ядра.
Викривлення хребта у більшості випадків пов'язані з асиметричним розвитком м'язів спини. Одні м'язи постійно перебувають у напрузі, тоді як інші патологічно розтягнуті та розслаблені. Через спазми та м'язові блоки, які поступово формуються, відбувається затискання нервів та поява болю. Він може бути ниючим та посилюватися при певних рухах. У випадках розвитку ускладнень, наприклад, міофасційного синдрому, біль може стати гострим.
Радикуліт певною мірою також вважається ускладненням. Це не окреме захворювання, а синдром, який називається радикулопатією. Він проявляється на тлі інших хвороб хребта, проте в області шиї досить рідко, частіше в районі попереку.
Біль є проявом хвороби. Його можна зменшити за допомогою анальгетиків та навіть повністю замаскувати, але без лікування основного захворювання він з часом знову з'являється.
В Центрі здорового хребта пацієнтам з гострим болем у шиї спочатку проводять інтенсивну терапію. При необхідності застосовують лікувальні блокади, які дозволяють усунути біль практично відразу. Якщо больовий синдром менш виражений, для усунення болю можуть бути використані фізіотерапевтичні процедури та лікувальний масаж. Як правило, більшість пацієнтів відчувають значне зменшення болю вже після першого візиту в клініку.
Під час консультації лікар проводить огляд пацієнта та необхідну діагностику. Встановивши діагноз, він розробляє програму комплексної терапії. Якщо причиною болю є захворювання опорно-рухового апарату, для лікування можуть бути використані:
ін'єкційні методики для зняття гострих симптомів;
лікувальний масаж для зняття м'язових затиснень та спазмів;
корекція хребта, що сприяє усуненню оборотних структурних порушень;
різні фізіотерапевтичні процедури;
кінезіотейпування;
лікувальна фізкультура.
При хворобах хребта для максимального усунення больового синдрому та відновлення рухливості також проводять реабілітацію. Вона передбачає кінезіотерапію та лікувальну фізкультуру.
Дані методи застосовують для усунення асиметричного розвитку м'язів та зміцнення м'язового корсета спини. Це дозволяє закріпити результати терапії та запобігти поверненню болю.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
З'ясувати причину болю у грудному відділі хребта можна тільки, провівши діагностику, так як симптоми багатьох патологій бувають схожими. Іноді біль викликають розтягнення або спазми м'язів, однак досить часто їх причиною виявляються захворювання хребта, а також серця та легень. Для успішного лікування потрібно, якомога раніше виявити хворобу та почати відповідну терапію.
При захворюваннях хребта біль буває, як ниючим, так і гострим. Він може бути присутнім постійно, слабшати чи підсилюватися при певних рухах. Крім болю можуть з'являтися й інші симптоми. Наприклад, зменшення рухливості, хрускіт під час рухів, поширення болю на інші ділянки тіла та зниження чутливості.
травми хребта;
травми суглобів;
пошкодження м'яких тканин;
протрузії;
грижі міжхребцевих дисків;
сколіоз та кіфоз;
остеохондроз грудного відділу хребта;
захворювання суглобів;
радикуліт та інші хвороби.
Травми хребта, зазвичай, викликають гострий біль та вимагають негайного надання пацієнтові медичної допомоги. Однак причиною болю можуть стати і застарілі травми, які відбулися багато років тому. Вони можуть спровокувати формування м'язових блоків та затискань, в результаті чого інші м'язи, взявши на себе компенсаторну функцію, опиняються в гіпертонусі. З часом це стає причиною м'язових болів, защемлення нервів та інших ускладнень.
Це ж стосується і травм суглобів. Вони також можуть згодом ставати причиною сильного болю. При цьому сама травма може бути незначною та викликати лише легкий ниючий біль, проте без своєчасного лікування та при подальшому навантаженні стан може поступово погіршуватися.
При пошкодженнях м'яких тканин — м'язів, зв'язок та сухожиль біль, як правило, ниючий, а не гострий. Він має постійний характер та може посилюватися при їх навантаженні.
При таких захворюваннях хребта, як протрузії та грижі міжхребцевих дисків, біль також може бути ниючим протягом тривалого часу. Однак він може посилюватися під час рухів та ставати гострим при розвитку ускладнень, наприклад, защемленні нервів.
Симптоми радикуліту більш специфічні. Він характеризується різким та гострим болем, а також значним обмеженням рухливості. Однак в грудному відділі хребта він розвивається досить рідко.
органів дихальної системи (бронхіт та запалення легень);
серця та судин;
нервової системи (зокрема міжреберна невралгія) та інші захворювання.
Лікування захворювань хребта та суглобів має бути комплексним. Якщо усунути симптоми, але не провести терапію основного захворювання, воно може посилитися та незабаром призвести до нового загострення.
Перш за все, якщо спина та грудна клітка болять дуже сильно, застосовують методи інтенсивної терапії для швидкого зняття гострих симптомів. В цьому випадку пацієнту можуть провести лікувальні блокади — ін'єкції знеболюючих та протизапальних препаратів в центр локалізації патологічного процесу. Вони забезпечують практично моментальне зменшення болю.
Під час першого огляду пацієнта лікар також дізнається його скарги та вивчає історію хвороби. У деяких випадках, отриманих таким чином, даних достатньо для постановки діагнозу.
Програма подальшого лікування складається лікарем індивідуально з урахуванням основного захворювання, супутніх патологій та інших факторів.
Лікування протрузій, гриж міжхребцевих дисків та сколіозу 1-2 ступенів проводиться в більшості випадків консервативними методами та не вимагає хірургічного втручання.
Лікування радикуліту повинно передбачати терапію не тільки даного синдрому, але й основної хвороби. Радикулопатія розвивається не самостійно, а при наявності іншої патології хребта.
Грудний остеохондроз також потрібно лікувати не симптоматично. Завдяки правильному підходу можна зменшити вираженість больових відчуттів та забезпечити відновлення структури та функціональності хребта.
медикаментозні засоби;
лікувальний масаж;
корекцію хребта;
фізіотерапевтичні процедури;
лікувальну гімнастику;
кінезіотейпування.
Кожна методика має свій механізм дії та забезпечує досягнення певного результату. Найкращий ефект досягається при комплексному лікуванні, коли забезпечується вплив на всі ланки патологічного процесу.
Іноді після закінчення основного лікування пацієнтові може знадобитися пройти курс реабілітації. Його метою може бути усунення залишкових неврологічних симптомів та відновлення нормальної рухливості хребта та суглобів.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Біль у суглобах не можна ігнорувати. Якщо він має постійний характер або часто з’являється, необхідно, як можна раніше, провести діагностику. Так можуть проявлятися початкові стадії артрозів та артритів, які з часом викликають руйнування та деформацію суглобів.
Раніше дані патології зустрічалися в основному у людей старшого віку, зараз же вони нерідко розвиваються й у молодих людей, віком 30-40 років. У цьому випадку захворювання часто виявляють на другій або третій стадії, коли з'являються симптоми руйнування хрящових та кісткових тканин. Ниючий біль, що супроводжує початок хвороби, багато хто ігнорує, маскуючи його за допомогою симптоматичних засобів.
артрози;
артрити;
запальні захворювання м'яких тканин;
вроджені вади та вікові зміни;
інфекційні та вірусні хвороби;
онкологічні процеси та інші захворювання.
Визначити причину болю у суглобах може тільки лікар після огляду пацієнта та, при необхідності, проведення діагностики. Багато захворювань можуть мати схожі прояви, але при цьому вимагати абсолютно різного лікування.
Артрозами називають велику групу хронічних захворювань. Вони призводять до дегенеративно-дистрофічних змін суглобових хрящів, тобто провокують деформацію кісткових тканин та обмеження рухливості суглобів.
постійний незначний ниючий біль;
сильний біль, що виникає після навантаження суглобів;
хрускіт у суглобах (сам по собі не є патологічним процесом);
зменшення амплітуди руху суглобів;
деформація суглобів.
Коли захворювання тільки починає розвиватися, біль може бути несильним. Через це багато пацієнтів не звертаються за медичною допомогою своєчасно.
Артрози можуть вражати як один суглоб, так і кілька. Найбільш поширеним є артроз колінного суглоба, який викликає біль у коліні та призводить до обмеження його рухливості. Згодом це може призвести повної втрати рухової активності.
Друга група захворювань суглобів — це артрити. Вони характеризуються розвитком запального процесу в суглобах та сполучних тканинах. Артрити також призводять до деформації суглобів та обмеження їх рухливості. Однак це більш складні захворювання, в основі яких можуть лежати аутоімунні порушення в організмі.
Лікуванням артритів займаються лікарі вузької спеціалізації — ревматологи, тоді як лікування артрозів та запальних захворювань навколо суглобних тканин проводять ортопеди-травматологи.
ниючий або гострий біль;
погіршення рухливості суглобів;
скутість рухів у ранковий час та після довго перебування в одній позі;
набряк та почервоніння шкіри біля хворого суглоба;
іноді підвищення температури тіла.
На відміну від артрозу, артрити на початкових стадіях супроводжуються гострою симптоматикою. Через деякий час симптоми можуть ослабнути, але без лікування захворювання буде прогресувати.
Також біль в області суглоба можуть викликати запальні захворювання м'яких тканин. Серед них виділяють бурсити, тендиніти, фіброзіти та лігаментіти. Вони можуть розвиватися як на тлі запального процесу в суглобі, так і в результаті переохолодження або фізичного перенапруження і частих мікротравм.
Дані захворювання не мають виражених симптомів. Часто біль проявляється лише при виконанні певних рухів та повністю зникає в інший час. При цьому без лікування захворювання можуть переходити у хронічну форму та з часом також обмежувати рухливість суглобів.
Перед початком лікування необхідно встановити правильний діагноз. Під час першого візиту лікар оглядає пацієнта, дізнається його симптоми та вивчає історію хвороби. У більшості випадків зібраної таким чином інформації достатньо для визначення діагнозу.
Лікування болю у суглобах, якщо вони мають гострий характер та супроводжуються іншими вираженими симптомами, починається з інтенсивної терапії. Для надання швидкої медичної допомоги та поліпшення самопочуття пацієнта лікар може провести лікувальні блокади. Це ін'єкційна методика, що передбачає введення протизапальних та знеболювальних препаратів прямо в місце розвитку запального процесу та концентрації болю.
Після зняття гострих симптомів лікар розробляє програму лікування. Які методи будуть застосовані, залежить від діагнозу пацієнта.
фізіотерапевтичні процедури (понад 4 вида);
лікувальний масаж;
лікувальну гімнастику;
медикаментозну терапію;
кінезіотейпування.
Як правило, курс лікування передбачає застосування різних методик. Кожна з них забезпечує певний лікувальний ефект, але найкращий результат спостерігається при комплексному використанні.
Після основного лікування пацієнтові також може знадобитися пройти курс реабілітації для покращення рухливості суглобів.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Остеохондроз розвивається в результаті вікових змін в організмі людини та часто зустрічається у людей вже після 30 років. Всупереч поширеній думці, це не захворювання, а фізіологічний стан, який, однак, теж вимагає медичної корекції.
Остеохондроз – це дегенеративно-дистрофічні зміни, які найчастіше відбуваються у хрящових тканинах хребта. Згодом вони провокують зміну структури хребців та міжхребцевих дисків, обмежуючи їх природну функціональність. Хребці стають менш витривалими та більш схильними до травматизації, а міжхребцеві диски до якоїсь міри втрачають свою еластичність.
Даний стан супроводжується порушенням обмінних процесів у м'яких тканинах, що оточують хребетний стовп. Оскільки хрящові й кісткові тканини отримують корисні речовини тільки із навколишніх м'яких тканин, порушення обміну речовин у них відразу позначається на стані перших. Якщо хребці та міжхребцеві диски протягом тривалого часу недоотримують поживних речовин, поступово це призводить до структурних змін.
В результаті остеохондрозу збільшується ризик травмувань і появи серйозних захворювань хребта. Зокрема, протрузій та гриж міжхребцевих дисків, гриж Шморля, сколіозу та інших.
Основною причиною остеохондрозу є вікові зміни, які відбуваються в організмі. Також його розвиток асоціюється з погіршенням обмінних процесів у навколохребетних тканинах. Однією з причин цього може бути низька рухова активність всіх структур хребта.
спадкову схильність;
порушення обміну речовин в організмі;
вікові зміни в організмі;
травми та викривлення хребта;
малорухливий спосіб життя;
надмірні або несиметричні навантаження на хребет.
У більшості випадків встановити причину розвитку остеохондрозу, крім природних вікових змін, не вдається.
Важливо знати, що розвиток цього стану ніяк не пов'язаний із відкладеннями солей в організмі. Також даний процес не загострюється через застуду. Остання може спровокувати розвиток радикуліту, але це вже інший діагноз, що вимагає іншого лікування.
На ранніх етапах розвитку остеохондроз хребта може не мати симптомів. Пізніше, коли структурні зміни стають більш вираженими, можуть з'явитися такі симптоми остеохондрозу, як:
постійний ниючий біль у спині;
посилення болю при рухах та навантаженні хребта;
спазми м'язів спини;
погіршення рухливості хребта.
Залежно від локалізації патологічних змін виділяють остеохондроз шийного відділу, грудного і поперекового. Їх симптоми можуть дещо відрізнятися. Шийний остеохондроз може супроводжуватися такими неврологічними симптомами, як запаморочення та головні болі. При грудному біль може поширюватися на всю грудну клітину і віддавати в область серця. При поперековому біль може поширюватися на органи тазу.
Оскільки остеохондроз є природним станом, викликаним віковими змінами, вилікувати його повністю не можна. Метою терапії в даному випадку є уповільнення розвитку патологічних процесів та усунення симптомів.
кінезіотерапію;
лікувальну фізкультуру;
лікувальний масаж;
корекцію хребта;
фізіотерапевтичні процедури;
медикаментозну терапію.
Програма лікування остеохондрозу визначається індивідуально в кожному випадку. Призначення лікаря залежать від стану здоров'я пацієнта і наявності супутніх ускладнень. Особливе значення при цьому, як правило, має робота з м'язовою системою. Кінезіотерапія та масаж дозволяють нормалізувати тонус м'язів та покращити обмін речовин в навколохребетних тканинах.
Велике значення також має профілактика ускладнень. Для поліпшення стану і запобігання розвитку хвороб лікар може порадити пацієнтові періодично проходити курс лікування в Центрі, а в інший час регулярно виконувати лікувальну фізкультуру в домашніх умовах.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Сколіоз — це захворювання опорно-рухового апарату людини, що характеризується викривленням хребта, за якого хребці розвертаються навколо своєї вертикальної осі.
За даними статистики приблизно 80 % дітей шкільного віку мають різні патологічні викривлення хребта. Сколіоз може сформуватись на будь-якому етапі росту дитячого організму, але найнебезпечніший період розвитку цього захворювання випадає на етап активного росту дитини — вік 8–14 років.
Згідно з класифікацією хвороба може бути вродженою або набутою. Якщо вроджений сколіоз свідчить про вроджені аномалії кісток, хребта та сполучної тканини, то набутий сколіоз має низку причин, які призводять до його виникнення та розвитку. Серед них:
Надмірні навантаження на спину та хребет.
Малоактивний спосіб життя.
Сидіння в неправильній позі (особливо в школі під час уроків).
Ослаблення організму після важких захворювань інфекційного характеру.
Усі ці чинники спричиняють ослаблення м’язів спини, внаслідок чого вони не можуть підтримувати хребет у належному стані. Тривала дія цих чинників може провокувати формування та розвиток сколіозу.
Щоб діагностувати сколіоз, потрібно спочатку записатись на прийом до дитячого ортопеда. Під час консультації лікар проведе огляд дитини та поінформує про наявність або відсутність у неї сколіозу. Також лікар додатково може призначити рентгенографічні дослідження або інші тести для уточнення діагнозу. Відповідно до діагнозу та потреб пацієнта складається план лікування з використанням різних методів лікування, також можлива комбінація тих чи інших методик.
Шрот-терапія — це метод консервативного лікування сколіозу, що дає змогу виконати тривимірну корекцію хребта за допомогою спеціально підібраних специфічних вправ, що відповідають певному типу сколіозу.
Метод Шрот-терапії розробили у Німеччині в 1920-х роках. Назву він отримав на честь свого творця, фізіотерапевта Катаріни Шрот, яка сама мала сколіоз, тому вирішила розробити систему, що б допомогла впоратись із хворобою. Застосування методу Шрот у фізіотерапії дійсно допомагає зменшити кривизну хребта та значно поліпшує самопочуття пацієнта.
Цей метод поєднує асиметричні тривимірні терапевтичні вправи з асиметричним диханням. Вправи та дихальні комплекси спрямовані на зменшення м'язового дисбалансу та больових відчуттів, візуальне поліпшення зовнішності людини, стабілізацію хребта у трьох площинах, полегшення функціонування легень та припинення подальшого розвитку сколіозу.
Гімнастикою за методом Катаріни Шрот можуть займатися діти вже з 5 років, але батьки мають бути присутні на заняттях та допомагати у разі потреби. Лікування сколіозу досить тривалий та непростий процес, який вимагає наполегливості та терпіння від пацієнта, а від фахівця — високої кваліфікації та компетентності. В Центрі здорового хребта проводиться лікування та реабілітація пацієнтів зі сколіозом за індивідуальною програмою, розробленою відповідно до потреб та бажаних результатів пацієнтів, із використанням сучасних методів.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Радикулопатія (застаріла назва — Радикулíт) — запалення корінців спинномозкових нервів у людини, це не окреме захворювання, а синдром, який розвивається на тлі інших патологічних змін у хребті. Часто вони протікають безсимптомно, і людина навіть не знає про них, поки не відбудеться загострення. Це обов'язково потрібно враховувати при лікуванні радикуліту. Симптоматичної терапії в цьому випадку недостатньо — потрібно виявити причину розвитку синдрому та провести комплексне лікування. Без цього радикуліт може перейти в хронічну форму та часто загострюватися.
Найчастіше радикуліт розвивається гостро та супроводжується різким і сильним болем, який може поширюватися на інші ділянки тіла, а також обмеженням рухливості в ураженій області. Дані симптоми з'являються в результаті защемлення нервових корінців, розташованих уздовж хребта, та запального процесу. Через це радикуліт часто називають корінцевим синдромом.
Раніше радикуліт розвивався переважно у людей старшого віку. Протягом останніх десятиліть даний синдром все частіше зустрічається й у молодих людей. Це пов'язано із поширенням захворювань опорно-рухового апарату. Організм людини еволюційно налаштований на високу фізичну активність, але в результаті зміни способу життя вона значно зменшилася. На тлі цього в організмі поступово починають відбуватися патологічні зміни, що провокують розвиток захворювань.
Радикуліт, зазвичай, вражає область попереку, але також він може розвиватися в області грудного та шийного відділів хребта. Залежно від локалізації патологічного процесу симптоми можуть трохи відрізнятися.
різкий гострий біль у спині або шиї;
посилення болю під час рухів (або руху);
поширення болю на інші ділянки тіла;
обмеження рухливості у спині та кінцівках;
порушення чутливості шкіри у місці ураження.
Найбільш вираженими симптомами радикулопатії є гострий біль, так звані простріли, та одночасне обмеження рухливості. Через запалення та защемлення нервів найменші рухи можуть викликати різке посилення болю, через що відбувається м'язовий спазм та рухливість практично блокується.
При ураженні попереку біль може поширюватися на область сідниць, стегон, гомілок та навіть п'ят. При грудному радикуліті вона може відчуватися між ребер, а шийному — у потилиці, лопатках, плечах та руках.
Говорячи про радикуліт, багато хто плутає його справжні причини з факторами, що провокують розвиток або загострення синдрому. Радикулопатія є вторинним захворюванням, яке розвивається тільки на тлі інших патологій.
пошкодження хребта через травми, в тому числі старі;
протрузії міжхребцевих дисків;
грижі;
асиметричність м'язового корсета спини;
надмірне або одностороннє навантаження на хребет.
Радикулопатія характеризується защемленням або травматизацією корінців спинномозкових нервів, які у свою чергу викликають запалення. Дані процеси відбуваються при захворюваннях хребта. Однак спровокувати їх розвиток, а отже і радикуліт, можуть сильні фізичні навантаження, різкі неакуратні рухи, переохолодження, інфекційні хвороби та травми спини.
Пацієнти звертаються за медичною допомогою в основному, коли радикуліт протікає гостро. Щоб максимально швидко зняти біль та зменшити вираженість інших симптомів, застосовують інтенсивну терапію. При наявності показань лікар проводить лікувальну блокаду хребта. Це ін'єкційна методика, яка передбачає введення невеликих доз препаратів у вогнище патологічного процесу. За рахунок місцевого впливу ін'єкція забезпечує моментальне зняття болю, а також забезпечує виражений протизапальний ефект. Це сприяє зменшенню набряку та поліпшенню рухливості ураженого радикулітом сегменту.
Під час першої консультації лікар також проводить огляд пацієнта, вивчає його симптоми та історію хвороби. Зіставивши дані, фахівець визначає діагноз, який став причиною розвитку радикуліту. Іноді для підтвердження або уточнення діагнозу він може направити пацієнта на інструментальні обстеження.
Як лікувати радикуліт далі, лікар вирішує в залежності від основного діагнозу, який і спровокував развиток синдрому. Лікувати радикуліт тільки симптоматично не можна. Якщо не виявити основний діагноз та не провести відповідне лікування, захворювання може прогресувати, загострюватися та часто викликати розвиток радикуліту.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Причини виникнення хвороби та симптоми
Остеоартрит або остеоартроз – незапальна дегенеративна хвороба суглобів, яка викликає біль, обмеження рухливості, деформацію внутрішньосуглобових структур.
«Тупі» болі зазвичай виникають після фізичного навантаження, особливо одноманітного, а також унаслідок травм, порушення гормонального фону, поганої постави, слабкого м’язового корсету, зайвої ваги, вживання алкоголю та деяких ліків (гормональних і тих, які впливають на вироблення кальцію). В результаті цих чинників порушується живлення хрящової тканини та вироблення суглобної рідини, накопичуються солі кальцію, що призводить до повільного руйнування суглоба.
Є дві найпоширеніші форми остеоартрозу:
Тазостегновий остеоартроз (коксартроз) характеризується низькою еластичністю зв’язкового апарату та витонченням хряща, що викликає скутість і болі у тазостегновому суглобі, паховій або сідничній області.
Колінний остеоартроз (або гонартроз) спочатку може викликати тугорухливість колінного суглоба, а згодом – хрускіт і болючість суглобів, деформацію нижніх кінцівок.
Як наслідок недостатньої рухливості, в колінних суглобах виникає додаткове навантаження на хребет, тазостегнові та гомілковостопні суглоби, що провокує розвиток коксартрозу, плоскостопості та гриж міжхребцевих дисків. Коксартроз 3-го ступеня зазвичай потребує хірургічного втручання, яке передбачає протезування суглоба, тому краще не зволікати з візитом до лікаря та початком лікування!
Як ми боремося з причинами остеоартрозу (та його форм – гонартрозу та коксартрозу) в Центрі здорового хребта?
В Центрі здорового хребта ми прагнемо усунути не тільки симптоми, а й причини захворювання.
• Для поліпшення обмінних процесів застосовуємо фізичну терапію, кінезіотерапію.
Фізична терапія застосовується для зменшення болю, відновлення амплітуди руху, сили та витривалості м’язів. До методів фізичної терапії відносяться терапевтичні вправи, PNF, мобілізація м’яких тканин, мобілізація суглобів, кінезіотейпування. Вибір конкретного методу втручання визначається після консультації лікаря та огляду фізичного терапевта. Фізичний терапевт проводить обстеження, тестування, визначає функціональний стан та рівень фізичного розвитку, виявляє рухові порушення, прогнозує можливість їх усунення та визначає план лікувальної фізичної терапї.
• Покращити живлення суглобів і зміцнити м’язовий апарат дозволяє лікувальний масаж, лазер високої інтенсивності (HILT-терапія) та PRP-терапія.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація
Тунельний синдром – хвороба, що проявляється больовими відчуттями в руках (найчастіше зап'ястя або ліктьового суглоба), які спричинені здавлюванням нервів через тривалу одноманітну роботу. Сьогодні це захворювання перетворилося у професійне: на нього страждають водії, а також люди, що працюють за персональним комп'ютером. З огляду на зростання їх кількості лікування тунельного синдрому стало більш актуальним завданням для сучасної медицини.
Спричиняє тунельний синдром здавлювання (защемлення) зап'ястного нерва. До здавлювання призводить або потовщення сухожиль, або зміна розмірів власне нерва. Основними причинами є постійні однотипні навантаження, наприклад, рухи комп'ютерною мишкою або неприродне положення кистей рук на клавіатурі.
Факторами, що збільшують ризик тунельного синдрому, є:
набряки і розтягування зап'ястя та інших суглобів рук
порушення обмінних процесів у організмі
порушення обмінних процесів у організмі
ожиріння
проблеми з кровопостачанням (зокрема через куріння)
СИМПТОМИ:
біль у зап'ясті
слабкість кисті
поколювання та оніміння пальців рук
ВСТАНОВЛЕННЯ ДІАГНОЗУ
Досвідчені неврологи визначають тунельний синдром під час огляду і проведення деяких тестів (Фалена, Тінеля, Дуркана). Для підтвердження діагнозу проводиться електроміографія, щоб виключити інші схожі за симптоматикою хвороби (артрит, полінейропатія тощо).
ЛІКУВАННЯ ТУНЕЛЬНОГО СИНДРОМУ
Терапія у разі цього захворювання залежить від його тяжкості. На початкових стадіях зняти симптоматику дозволяє прикладання холоду та обмеження навантажень. Лікування тунельного синдрому середньої та тяжкої стадії у Центрі здорового хребта передбачає такі форми впливу:
знерухомлення зап'ястя (фіксація у природному анатомічному положенні за допомогою бандажів)
приймання протизапальних препаратів
локальне введення знеболювальних засобів
проходження фізіотерапії (масаж, вправи, ванночки тощо)
профілактичні заходи
Якщо таке лікування тунельного синдрому не дає результатів, то проводиться хірургічне втручання – декомпресія із застосуванням сучасного ендоскопічного обладнання.
Дізнатись вартість послуги можна в розділі Прайс
Щоб знайти нас Ви можете скористатись розділом Контактна інформація